2026 m. balandžio 27 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre įvyko mokyklinis slaugytojo padėjėjo profesinio meistriškumo konkursas. Šio konkurso tikslas – gerinti mokinių praktinius įgūdžius, ugdyti atsakomybę ir pasitikėjimą savo gebėjimais ir stiprinti motyvaciją siekti aukštesnės kvalifikacijos bei įvertinti besimokančiųjų pasirengimą darbui realiomis sąlygomis.
Konkurso dalyviai – mokiniai, besimokantys pagal Slaugytojo padėjėjo profesinio mokymo programą, turėjo pademonstruoti įgytas žinias bei įgūdžius atlikdami teorines ir praktines užduotis. Atlikdami teorinę užduotį dalyviai atsakė į klausimus, susijusius su slaugytojo padėjėjo darbu ir atsakomybėmis. Praktinė užduotis – per 15 minučių atlikti rytinės higienos procedūras pasyviam pacientui, gulinčiam funkcinėje lovoje (manekenui).
Vertinant dalyvių žinias ir praktinius įgūdžius, buvo vertinamas akių, nosies, ausų, dantų ir veido priežiūros procedūrų atlikimo nuoseklumas ir taisyklingumas, veiksmų eiliškumas, nustatytų higienos ir techninių reikalavimų laikymasis. Taip pat atsižvelgta į ergonomikos principų taikymą, gebėjimą paaiškinti pacientui apie atliekamas procedūras. Papildomai buvo vertinama, kaip sutvarkyta darbo vieta ir priemonės, ar tinkamai užpildyta rytinės higienos procedūros dokumentacija.
Konkurso nugalėtojomis ir prizininkėmis tapo:
I vieta – Urtė Žilinskaitė.
II vieta – Gabrielė Satkauskaitė.
III vieta – Asta Raižytė-Tatarūnė.
Dalyvių pasirengimą vertino kompetentinga komisija, sudaryta iš Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro socialinių partnerių atstovų: LSMU Kauno klinikų Galvos smegenų chirurgijos skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Agnė Mačiulaitienė (pirmininkė), UAB „TZMO Sidabra“ edukacinės veiklos vadovė, slaugytoja Nereta Stanislovienė, LSMU Kauno klinikų Psichiatrijos klinikos vyr. slaugytoja, slaugos administratorė Ineta Kliūzienė.
Linkėdama visiems konkurso dalyviams nuolatinio tobulėjimo rūpinantis kiekvienu pacientu ir sėkmės pasirinktame profesiniame kelyje, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Socialinių paslaugų skyriaus vedėja dr. Aistė Antanaitienė sakė, kad tokie profesinio meistriškumo konkursai ne tik padeda gerinti mokinių praktinius įgūdžius, bet ir ugdo atsakomybę ir pasitikėjimą savo gebėjimais bei padeda geriau juos parengti realioms darbo situacijoms. „Tai galimybė mokiniams ne tik parodyti, ką jau išmoko, bet ir augti kaip būsimiems sveikatos priežiūros specialistams, kurių poreikis darbo rinkoje labai didelis“, – pabrėžė ji.

